Parapety – Kamień naturalny i pochodne

Ze względu na walory estetyczne, różnorodność kolorystyczną, ale przede wszystkim trwałość i łatwość użytkowania coraz większą popularność zyskują parapety z kamieni naturalnych jak marmur czy granit oraz jego pochodne, marmur lub granit syntetyczny czy konglomerat. Bez względu na upodobania i możliwości finansowe każdy znajdzie wśród nich ciekawe rozwiązanie.

Granit:

Parapety granitowe charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne. Nadają się przez to zarówno do wewnątrz gdzie nadadzą elegancji pomieszczeniu jak i na zewnątrz gdzie będą służyły przez długie lata jako materiał niemal niemożliwy do zniszczenia. Można swobodnie postawić na nich ciężkie donice z kwiatami. Granit jako skała naturalna przybiera barwy najczęściej w odcieniach szarości, jednak zdarzają się również biel, róż, zieleń, a nawet czerwień.

Aglomarmur/Konglomerat:

Konglomeratem nazywamy materiał budowlany składającym się z odłamków skalnych (95% kamienia) połączonych w całość za pomocą specjalistycznej żywicy poliestrowej. Tak jak kamień naturalny występujący w przyrodzie konglomerat jest dostępny w szerokiej i bardzo zróżnicowanej gamie kolorystycznej. W budownictwie nadaje się zarówno jako materiał do produkcji parapetów, schodów oraz różnego rodzajów blatów.

Marmur:

Marmur dzięki dosyć dużej twardości i małej sprężystości jest odporny na lekkie zarysowania, pęknięcia i uszkodzenia. W celu zabezpieczenia przez przebarwieniami powierzchnie parapetów marmurowych możemy dodatkowo gruntować specjalnymi środkami. W zależności od domieszek marmur może przybierać różne barwy: białą, szarą, różową, zielonkawą, czarną.

tel.: + 48 25 632 85 57
tel.: + 48 664 054 099
tel.: + 48 696 063 542
tel.: + 48 698 332 617

E-mail.: biuro@asstyle.pl

As-Style Siedlce, Mazowieckie © 2021. All Rights Reserved